Hokej na lodzie – MŚ elity: Amerykanie lepsi w hicie dnia, fenomenalna pogoń Czechów

Kolejne cztery spotkania rozegrano dziś na lodowiskach w Paryżu i Kolonii w ramach hokejowych Mistrzostw Świata elity.

Grupa A

Niemcy – Rosja 3:6 (0;3, 0:2, 3:1)

Po wygranej ze Stanami Zjednoczonymi, gospodarzom nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki i pokonać faworyzowanych Rosjan. Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej tercji, wygranej przez Sborną aż 3:0. Cichym bohaterem spotkania został Artemi Panarin – bramki co prawda nie zdobył, ale zaliczył aż cztery asysty, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji kanadyjskiej mistrzostw.

Stany Zjednoczone – Szwecja 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)

Mecz Stanów Zjednoczonych ze Szwedami zapowiadał się jako danie główne czwartego dnia mistrzostw świata i ten, kto oczekiwał wielkiego spotkania rzeczywiście się nie zawiódł. Była wyrównana gra, były bramki, były emocje, ale koniec końców to Amerykanie wyszli z tej batalii zwycięsko triumfując 4:3.

Białoruś – Kanada 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Jak walec przejeżdżają się po kolejnych rywalach Kanadyjczycy na tym turnieju. Po łatwych zwycięstwach nad Czechami i Słowenią, dziś przyszła kolej na Białorusinów. Wynik 6:0 to i tak dla naszych wschodnich sąsiadów najmniejszy wymiar kary biorąc pod uwagę ogromną dominację ekipy z Kraju Klonowego Liścia. Po raz kolejny najjaśniej świeciła gwiazda Nathana MacKinnona, który do swojej czwartej i piątej bramki na tych mistrzostwach dołożył drugą asystę.

Finlandia – Czechy 3:4 (3:0, 0:0, 0:3, 0:0, 0:1)

Ależ to był mecz! Po dwóch tercjach Finowie prowadzili 3:0 i pewnie zmierzali po zwycięstwo. W ostatnich dwudziestu minutach Czesi odrobili jednak straty i sensacyjnie doprowadzili do dogrywki. Gdy ta nie przyniosła rozstrzygnięcia, o zwycięstwie zadecydować miały rzuty karne. W nich to nasi południowi sąsiedzi byli górą i po fenomenalnym come backu triumfowali 4:3.