Hokej na lodzie – MŚ elity: Bez sensacji

Wyjątkowo zacięty bój stoczyli współgospodarze turnieju – Francuzi z mistrzami olimpijskimi i świata – Kanadyjczykami, ale koniec końców musieli uznać wyższość obrońców tytułu. W pozostałych dzisiejszych spotkaniach z trzech punktów cieszyli się Rosjanie, Czesi i Szwedzi.

Grupa A

Rosja – Dania 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Cały czas niepokonana pozostaje na tych mistrzostwach świata „Sborna”. Podopieczni trenera Olega Znaroka tym razem bez problemów zwyciężyli Duńczyków 3:0. Wszystkie bramki padały w drugiej tercji, a na listę strzelców wpisywali się kolejno: Bogdan Kislevich, Sergei Plotnikov i Nikita Gusev. Rosjanie po czterech kolejkach wskoczyli na fotel lidera grupy A…

Szwecja – Łotwa 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

… a wszystko dzięki porażce Łotwy ze Szwecją. Trzy Korony skromnie, 2:0, zwyciężyły największą niespodziankę turnieju dzięki trafieniom Gabriela Landeskoga w 10. i Eliasa Lindholma w 57. minucie. Łotysze próbowali jeszcze wycofywać bramkarza, ale kilka sekund później niepotrzebną karę złapał Janis Sprukts i pierwsza porażka podopiecznych Roberta Hartley’a stała się faktem.

Grupa B

Czechy – Norwegia 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Pierwszy na tym turnieju bezbramkowy remis w regulaminowym czasie gry oglądaliśmy w spotkaniu Czechów z Norwegami. Mimo ogromnej dominacji i wielu dogodnych okazji do strzelenia bramki naszym południowym sąsiadom nie udało się pokonać znakomicie dziś dysponowanego Larsa Haugena i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej dwa punkty zapewnił Czechom już 85 sekund po pierwszym wznowieniu Jan Kovar. Norwegowie mimo porażki pozostają jednak na czwartym, premiowanym awansem do ćwierćfinału. miejscu.

Kanada – Francja 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Skazywani na porażkę Francuzi nadspodziewanie długo jak równy z równym walczyli przeciwko gwiazdom zza oceanu, które celują w trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. Ostatecznie to doświadczenie Kanadyjczyków wzięło jednak górę i to oni cieszyć się mogą z trzech punktów, które umacniają ich na prowadzeniu w grupie B.