Hokej na lodzie – MŚ elity: Białorusini i Włosi cały czas na dnie

Kolejne cztery mecze rozegrano dziś w ramach hokejowych Mistrzostw Świata elity, które rozgrywane są w Paryżu i Kolonii. W najbardziej wyrównanym spotkaniu Niemcy po dogrywce pokonali Słowaków 3:2.

Grupa A

Stany Zjednoczone – Włochy 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Mecz kompletnie bez historii, chyba jeszcze bardziej jednostronny niż wskazuje na to wynik. Zaledwie dziewięć strzałów Włochów na bramkę Jimmy’ego Howarda mówi samo za siebie. Hokeiści z Półwyspu Apenińskiego, którzy powracają do elity po dwuletniej nieobecności nie mieli dziś w starciu z ekipą amerykańską żadnych szans. Dwoma trafieniami, w tym jednym zdobytym w osłabieniu, popisał się Brock Nelson. Wynik na 3:0, jeszcze w 28. minucie ustalił Anders Lee.

Słowacja – Niemcy 2:3 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 0:1)

W drugim spotkaniu grupy A współgospodarze turnieju podejmowali Słowaków i choć minimalnymi faworytami byli raczej hokeiści zza naszej południowej granicy, ostatecznie to ekipa trenera Marco Sturma wyszła z tego starcia zwycięsko. Udało im się to jednak dopiero po serii rzutów karnych, w której obie drużyny nie grzeszyły skutecznością – jedyną bramkę, jak się okazało bramkę na wagę zwycięstwa, zdobył w niej Dominik Kahum.

Grupa B

Szwajcaria – Białoruś 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Trzecie zwycięstwo w swoim czwartym meczu na mistrzostwach świata zanotowali Szwajcarzy, którzy pewnie zmierzają tym samym w stronę ćwierćfinału. Dziś ich ofiarą padł najsłabszy zespół grupy B – Białoruś. Nasi wschodni sąsiedzi po czterech kolejkach cały czas pozostają bez choćby punktu. W spotkaniu z Helwetami ich katami okazali się kolejno: Reto Schappi, Andres Ambuhl i Cody Almond.

Finlandia – Słowenia 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Po fatalnej końcówce i porażce z Czechami Finowie jak powietrza potrzebowali dziś wygranej nad Słowenią i to zwycięstwo udało się wywalczyć, choć jako pierwsi prowadzenie objęli rywale, a do 49. minuty mieliśmy remis 2:2. Bramki w odstępie zaledwie 64 sekund Aho i Hannikainena przechyliły jednak szale zwycięstwa na korzyść Suomi, a niespełna minutę przed końcem formalności dopełnił Sallinen pakując krążek do pustej słoweńskiej bramki i ustalając wynik spotkania na 5:2.