Hokej na lodzie – MŚ kobiet dywizji IB: Kolejna porażka Polek

Kolejny raz było blisko, ale kolejny raz polskie hokeistki nie dały rady ugrać nawet punktu. Dziś wieczorem mierzyły się z Włoszkami, przegrały 1:2 co oznacza, że zakończą zmagania na ostatnim miejscu.

Gospodynie turnieju były żelaznymi faworytkami i bardzo dobrze weszły w mecz. Swoją przewagę udokumentowały już w 15. minucie meczu, kiedy to skutecznym strzałem popisała się Eleonora Dalpra. Polki dążyły do wyrównania i ich starania przyniosły skutek pod koniec pierwszej tercji. Karolina Pózniewska oddała celny strzał na bramkę rywalek, która była w tym momencie bezradna. Długo trwało typowe przeciąganie liny, ale nieco lepiej poradziły sobie z tym Włoszki. Anna de la Forest de Divonne wykorzystała sytuację, kiedy „biało-czerwone” grały w osłabieniu i, co się potem okazało, zapewniła swojej drużynie cenne trzy punkty.

Polki z bilansem czterech porażek zajmują oczywiście ostatnie miejsce w tabeli. Nasze dziewczyny nie mają już żadnych szans na wyższą pozycję, aczkolwiek utrzymają się, bowiem drugi rok z rzędu, ze względu na reformę rozgrywek, żaden zespół nie spada. W sobotę, na pożegnanie tegorocznych występów w dywizji IB, zagramy z Koreą Południową.

POLSKA – WŁOCHY 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
20′ Karolina Pózniewska – 15′ Eleonora Dalpra, 41′ Anna de la Forest de Divonne