Hokej na lodzie – MŚ U-20 Dywizji IB: Drugie zwycięstwo Polaków

Młodzieżowa reprezentacja Polski w hokeju na lodzie odniosła dziś drugie zwycięstwo podczas Mistrzostw Świata Dywizji IB, które rozgrywane są w słoweńskim Bledzie. Nasi reprezentanci okazali się lepsi od Ukraińców, pokonując ich 3:2.

Polacy rozpoczęli spotkanie bardzo przeciętnie, co szybko wykorzystali Ukraińcy. Już w drugiej minucie pierwszej tercji skutecznym strzałem popisał się Szczerbakow, dając naszym wschodnim sąsiadom niespodziewane prowadzenie. „Biało-czerwoni” byli w stanie odpowiedzieć dopiero po przerwie, ale jak już strzelili gola, to potem wpakowali jeszcze kilka. Już na samym początku drugiej odsłony wyrównał Łyszczarczyk, podkreślając coraz większą przewagę Polaków. Nasi reprezentanci nie odpuszczali, chcieli wyjść na prowadzenie, co zaowocowało kolejnymi dwoma golami. Najpierw golkipera drużyny przeciwnej pokonał Sołtys, a minutę później Radzieńczak. Ukraińcy byli jeszcze w stanie odpowiedzieć bramką Mazura, ale nie dało im to nawet remisu. „Biało-czerwoni” zagrali bardzo mądrze w ostatniej tercji i zapisali na swoje konto kolejne cenne punkty.

Kolejny mecz naszej drużyny we wtorek. Przeciwnikiem – Słowenia.

POLSKA – UKRAINA 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
21′ Łyszczarczyk, 30′ Sołtys, 32′ Radzieńczak – 2′ Szczerbakow, 37′ Mazur