Hokej na lodzie – MŚ U18 dywizji 1B: Drugie zwycięstwo Polek

Reprezentantki Polski wygrały po raz drugi na mistrzostwach świata U18 dywizji 1B. Nasze zawodniczki pokonały Wielką Brytanię 2:1.

Po porażce z Danią reprezentantki Polski pokonały 4:2 Kazachstan i przez to spotkanie z Wielką Brytanią było bardzo istotne. Początek meczu należał do Brytyjek, które za sprawą Casey Traill wyszły na prowadzenie. W pierwszej odsłonie meczu nie padło już więcej bramek.

W drugiej tercji udało się naszym zawodniczkom odrobić straty. Zrobiła to w 31. minucie podczas gry w przewadze Sandra Klimecka. Pod koniec meczu kolejna gra w przewadze przyniosła oczekiwany przez nasze hokeistki rezultat. W 59. minucie starcia po podaniu Katarzyny Wybirał trafienie zdobyła Wiktoria Dziwok. Reprezentantki Polski odniosły bardzo ważne zwycięstwo.

Po raz trzeci na tym turnieju triumfowały Włoszki i Dunki, które pokonały odpowiednio 5:0 Kazachstan i 1:0 Chiny.

Polska – Wielka Brytania 2:1 (0:1,1:0,1:0)

Strzały: 21-17
Kary (minuty): 8-16