Hokej na lodzie – MŚ U18 dywizji IB: Punkcik na otwarcie

Reprezentacja Polski do lat 18 uległa po dogrywce Austrii 2:3 (0:0, 2:2, 0:0, 0:1) w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata dywizji IB w słoweńskim Bledzie.

To Austriacy byli przez całe spotkanie zespołem lepszym i to oni zdecydowanie bardziej zasłużyli dziś na zwycięstwo. Polakom przez sześćdziesiąt minut udało się jednak stawiać zacięty opór i po trzech tercjach na tablicy wyników widniał remis 2:2. Bramki dla zespołu Jarosława Morawieckiego zdobywali Patryk Wysocki i Adam Kiedewicz.

Niestety, w dogrywce to Austriacy przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść. Pierwszą dobrą okazję ku temu mieli już w 98. sekundzie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Benjamin Baumgartner. Co się odwlecze, to nie uciecze – niespełna pół minuty później Oskara Prokopa pokonał Marcel Zitz i to Austriacy mogli się cieszyć ze zwycięstwa. Polakom na pocieszenie pozostaje jeden punkt za porażkę po dogrywce.

W pozostałych meczach pierwszej kolejki Ukraińcy zwyciężyli Włochów 4:2, a Słoweńcy rozgromili Japonię aż 10:0. Jutro Polska zagra z Ukrainą, Austria ze Słowenią, a na koniec dnia Włosi zmierzą się z Japończykami.

Polska – Austria (0:0, 2:2, 0:0, 0:1)

Strzały: 19-38
Kary (minuty): 8-22