Hokej na lodzie – MŚ U18 dywizji IB: Zwycięstwo Polek na pożegnanie turnieju

Polskie hokeistki w swoim ostatnim meczu Mistrzostwach Świata dywizji do lat 18 IB w Katowicach pokonały po dogrywce Chinki 1:0.

Polki do spotkania z Chinkami przystępowały bez większej presji. Już wczoraj stało się jasne, że marzenia o awansie do dywizji 1A trzeba odłożyć na następny rok. Brak stawki był widoczny w przebiegu tej rywalizacji, bowiem po 60 minutach czasu regulaminowego na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. O zwycięstwie w tym spotkaniu miała zadecydować dogrywka. W niej, dzięki bramce Anny Sopaty, górą okazały się reprezentantki Polski.

W pozostałych dzisiejszych meczach zwycięstwa odniosły Włoszki oraz Brytyjki. Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego pewnie pokonały Dunki 4:1, zapewniając sobie tym samym awans na zaplecze elity.

Polska – Chiny 1:0 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Strzały: 25-34
Kary (minuty): 6-6