Hokej na lodzie – Turniej EIHC: Trzecia porażka Polaków

Reprezentacja Polski przegrała ostatnie spotkanie podczas Turnieju EIHC. Dzisiaj lepsi od nas okazali się Węgrowie, którzy wygrali 3:2. W trzech spotkaniach „Biało-czerwoni” nie zdobyli żadnego punktu i zajęli czwarte miejsce w tabeli.

Był to jednak najlepszy występ naszej drużyny podczas zakończonego już turnieju. Polacy zupełnie zdominowali pierwszą tercję gry, ale brakowało skuteczności. Węgrzy odgryzali się pojedynczymi akcjami, ale pod bramką strzeżoną przez Ondreja Raszkę nie było niebezpiecznie. „Biało-czerwoni” wyszli na prowadzenie na początku drugiej części gry, wykorzystując przewagę 5 na 3. Strzelcem gola okazał się Damian Kapica, który skorzystał z podania Macieja Urbanowicza. Wydawało się, że Polacy pójdą za ciosem i podwyższą prowadzenie. Tymczasem to Węgrzy wyrównali za sprawą Odnogi, który zamienił na bramkę prostą stratę Macieja Kruczka we własnej tercji. Gospodarze potrzebowali jedynie 63. sekundy, żeby ponownie wyjść na prowadzenie. Silnym strzałem po lodzie popisał się Tomasz Malasiński, zaskakując tym samym węgierskiego bramkarza.

Przed rozpoczęciem trzeciej tercji nic nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy. Podopieczni Teda Nolana grali słabo od samego jej początku. Już trzy minuty po wznowieniu gry skutecznym strzałem popisał się Orban doprowadzając do remisu. Nasi rywale zapewnili sobie zwycięstwo cztery minuty przed końcem spotkania, kiedy to Balint Magosi pokonał Ondreja Raszkę. Chociaż Polacy rzucili się do ataku, to nie byli już w stanie doprowadzić do remisu.

Turniej EIHC zakończył się zwycięstwem Kazachstanu, którzy dzisiaj pokonali Włochów 1:0.

POLSKA – WĘGRY 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
23′ Kapica, 34′ Malasiński – 33′ Odnoga, 43′ Sofron, 55′ Magosi

Polska: Ondrej Raszka – Bartosz Ciura, Bartłomiej Pociecha, Maciej Urbanowicz, Krystian Dziubiński,  Damian Kapica – Mateusz Rompkowski, Damian Tomasik, Bartosz Fraszko, Patryk Wronka, Tomasz Malasiński – Jakub Wanacki, Maciej Kruczek, Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz, Jakub Witecki – Oskar Jaśkiewicz, Kamil Górny, Radosław Sawicki, Filip Komorski, Bartłomiej Neupauer.