Hokej na lodzie – turniej EIHC: Zwycięstwo Polski z Węgrami

Reprezentacja polskich hokeistów pokonała dziś Węgrów 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) w pierwszym spotkaniu corocznego turnieju EIHC rozgrywanego w Budapeszcie.

Podopieczni kanadyjskiego szkoleniowca Teda Nolana bardzo dobrze wyglądali od samego początku spotkania. Faworyzowani gospodarze nie mogli osiągnąć przewagi, a jeśli nawet stworzyli sobie dogodną sytuację do zdobycia gola, to świetnymi interwencjami popisywał się Przemysław Odrobny. Polska objęła prowadzenie w 15. minucie gry. Znakomitym podaniem popisał się Grzegorz Pasiut, który dograł krążek do Macieja Urbanowicza. Ten jeszcze trafił w słupek, ale w idealnym miejscu znalazł się Krystian Dziubiński, trafiając do pustej bramki.

Drugą tercję zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Raz za razem atakowali polską bramkę. Ich wysiłki przyniosły skutek bardzo szybko, kiedy to pod poprzeczkę pięknie przymierzył Jesse Dudas. Radość Węgrów z remisu trwała jednak tylko 50 sekund. Znakomicie pod bramką przeciwnika odnalazł się Alex Szczechura, który na raty pokonał Miklosza Rajnę. „Biało-czerwoni” ukłuli jeszcze sześć minut przed zakończeniem drugiej tercji, a strzelcem gola okazał się Aron Chemielewski w momencie, gdy gospodarze grali w osłabieniu.

Wydawało się, że Węgrzy bardzo mocno zaatakują już od poczatku trzeciej tercji, jednak ich plany szybko pokrzyżował Marcin Kolusz, wykorzystując świetną akcję Mikołaja Łopuskiego. Zniechęceni gospodarze nie byli już w stanie odpowiedzieć niczym konkretnym, więc to reprezentacja Polski dość niespodziewanie odniosła wysokie i zasłużone zwycięstwo.

W drugim dzisiejszym spotkaniu w Budapeszcie, Japonia okazała się lepsza od Włochów, zwyciężając 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).

Jutro drugi dzień turnieju EIHC. Najpierw, o godzinie 15:30 Polska zmierzy się z Japonią, a następnie o 19:00 Włosi podejmą Węgrów.

WĘGRY – POLSKA 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
21′ Jesse Dudas – 14′ Krystian Dziubiński, 22′ Alex Szczechura, 34′ Aron Chmielewski, 41′ Marcin Kolusz

Polska: Przemysław Odrobny (John Murray) – Paweł Dronia, Bartłomiej Pociecha; Maciej Urbanowicz, Grzegorz Pasiut, Krystian Dziubiński – Jakub Wanacki, Patryk Wajda; Patryk Wronka, Michael Cichy, Alex Szczechura – Maciej Kruczek, Adam Borzęcki; Mikołaj Łopuski, Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz – Bartosz Dąbkowski, Mateusz Rompkowski; Filip Komorski, Kamil Kalinowski, Aron Chmielewski.