Hokej na lodzie: W Pjongczang bez Biało-Czerwonych

Polskie hokeistki pokonały Meksyk 5:0 w swoim ostatnim meczu turnieju 2. rundy kwalifikacji do ZIO w Pjongczang. Z bilansem dwóch zwycięstw i jeden porażki podopieczne Grzegorza Klicha ukończyły turniej w Astanie na drugim miejscu i straciły szanse na olimpijski awans.

Po porażce z Kazachstanem szanse biało-czerwonych na awans były już tylko iluzoryczne. Warunkiem koniecznym była wysoka porażka gospodyń z Brytyjkami – niestety, to Kazaszki triumfowały 3:1 i z kompletem zwycięstw zameldowały się w trzeciej, przedostatniej rundzie eliminacji kończąc marzenia Polek o igrzyskach.

Biało-czerwonym na osłodę pozostało wysokie zwycięstwo nad Meksykiem. Egzotyczne rywalki zgodnie z przewidywaniami nie sprawiły naszym dziewczynom większych problemów – Polki wygrały 5:0 po bramkach Późniewskiej (x2), Wieczorek, Chrapek i Tomczok.

Polska – Meksyk 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Strzały: 43-14
Kary (minuty): 10-31

Końcowa tabela:
1. Kazachstan – awans do trzeciej rundy
2. Polska
3. Wielka Brytania
4. Meksyk

Równolegle w hiszpańskim San Sebastian rozgrywano drugi turniej drugiej rundy olimpijskich kwalifikacji. Awans do kolejnej fazy uzyskały Włoszki, które w decydującym spotkaniu pokonały Holenderki 5:1.

Końcowa tabela:
1. Włochy – awans do trzeciej rundy
2. Holandia
3. Hiszpania
4. Słowenia

Turnieje trzeciej rundy rozegrane zostaną w dniach 16-18 grudnia w norweskim Stavanger i francuskim Cergy Pontoise.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password