Hokej na sledgach: Włochy i Korea utrzymują zwycięską passę!

Za nami już trzeci dzień rozgrywek kwalifikacji na paraolimpiadę 2014 w hokeju na sledgach. Po trzech seriach spotkań, pozostały już tylko dwie ekipy, które nie doznały jeszcze porażki. Są to Włochy oraz Korea Południowa. Oba zespoły są zatem bardzo blisko uzyskania awansu. Na dnie tabeli nadal pozostaje Wielka Brytania, która jednak zaczęła strzelać bramki.

Niemcy – Włochy 0:4
Hokeiści włoscy, po dwóch poprzednio wygranych spotkaniach, tym razem nie mieli litości dla Niemców. Od początku meczu to zawodnicy z Italii przeważali na tafli lodu i bardzo pewnie ograli reprezentację kraju naszych zachodnich sąsiadów. Pomimo bezbramkowej pierwszej tercji, Włosi zagrali znakomicie drugą i trzecią dwudziestominutówkę zapewniając sobie wysokie zwycięstwo 4:0.

Wielka Brytania – Japonia 2:8
Co do faworyta w meczu Wielkiej Brytanii z Japonią nie było żadnych wątpliwości. Japończycy swoją dominację pokazali już podczas pierwszej tercji, po której to zdecydowanie prowadzili 3:0. W drugiej części gry uaktywnili się jednak Brytyjczycy, którzy niespodziewanie zdołali trafić 2 gole (tracąc przy tym 3). Mimo to, trzecia tercja była tylko formalnością dla hokeistów z Japonii. Azjaci dobili jeszcze swoich rywali dwiema bramkami, zwyciężając ostatecznie aż 8:2.

Korea Południowa – Szwecja 4:2
Bardzo ciekawie już od samego początku zapowiadał się mecz Korei Południowej ze Szwecją. Genialnie mecz rozpoczęli Azjaci, którzy podczas pierwszych 20 minut gry aż trzykrotnie skierowali krążek do bramki rywali! Szwedzi nie poddawali się jednak. W drugiej tercji zdołali odrobić jedną bramkę, w trzeciej udało im się nawet zdobyć bramkę kontaktową. Ostatecznie ich szanse na wyrównanie zostały jednak przekreślone, gdy ich rywale zdobyli swoją czwartą bramkę. Wówczas było już jasne, iż na wyrównanie pozostało zbyt mało czasu – Koreańczycy pokonali zatem Szwedów 4:2.