Hokej na trawie: Hindusi lepsi od Polaków

Po dniu przerwy w turnieju półfinałowym Ligi Światowej w hokeju na trawie w Antwerpii wznowiono walkę o olimpijskie przepustki. Biało-Czerwoni w swoim drugim meczu fazy grupowej ulegli Hindusom 0:3.

laskarze-polscy-wl2015-2W pierwszej kwarcie na boisku przeważali nasi rywale, którzy mieli kilka akcji pod bramką Arkadiusza Matuszaka. W siódmej minucie stworzyli sobie najlepszą sytuację do strzelenia gola, jednak nasz golkiper popisał się świetną interwencją. Z naszej strony z kolei tylko parę razy piłka znalazła się w strefie 23m rywali.

W drugiej odsłonie spotkania Biało-Czerwoni nieco odważniej poszli do ataku i nawet wywalczyli krótki róg. To jednak Hindusi jako pierwsi trafili do naszej bramki – zaraz po tym, jak zieloną kartkę ujrzał Michał Poltaszewski, Yuvraj Walmiki otworzył wynik spotkania. Nasi rywale kontynuowali ataki, jednak do przerwy nie padły już kolejne gole.

Trzecia kwarta nie zmieniła obrazu meczu – cały czas inicjatywa była po stronie Hindusów, którzy konsekwentnie dążyli do podwyższenia prowadzenia. Udało im się to na trzy minuty przed końcem kwarty, kiedy to kapitan drużyny Sardar Singh uderzył ze szczytu półkola strzałowego i posłał piłkę do naszej bramki między nogami Arkadiusza Matuszaka.

Polski bramkarz na początku ostatniej odsłony spotkania uratował nasz zespół od straty trzeciej bramki po uderzenia strzelca pierwszego gola, skapitulował jednak kilka minut później po uderzeniu Devindara Walmikiego. W polu nasi zawodnicy również nie mieli szczęścia – od czasu do czasu znajdowali się pod bramką Hindusów, jednak ich ataki kończyły się fiaskiem i odnieśli w meczu porażkę 0:3.

Stawką turnieju jest awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Przepustkę uzyskają trzy najlepsze drużyny, jednak w grze pozostaną kolejne – jeśli jedna z zakwalifikowanych ekip zostanie mistrzem swojego kontynentu wówczas kolejna zajmie jej miejsce.

Turniej kobiet:

Grupa A:
Japonia-Holandia 0:4
Tabela:
1. Holandia 9pkt.
2. Japonia 3pkt.
3. Włochy 1pkt
4. Korea Południowa 1pkt
5. Francja 0pkt.

Grupa B:
Nowa Zelandia-Indie 5:0
Tabela:
1. Nowa Zelandia 6pkt.
2. Australia 3pkt.
3. Belgia 3pkt.
4. Indie 0pkt.
5. Polska 0pkt.

Turniej mężczyzn:

Grupa A:
Indie-Polska 3:0
Tabela:
1. Indie 6pkt.
2. Australia 3pkt.
3. Pakistan 3pkt.
4. Polska 0pkt.
5. Francja 0pkt.

Grupa B:
Wielka Brytania-Irlandia 2:2
Belgia-Chiny 6:0
Tabela:
1. Belgia 4pkt.
2. Malezja 3pkt.
3. Wielka Brytania 2pkt.
4. Irlandia 1pkt
5. Chiny 0pkt.

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password