Hokej na trawie: Koniec Champions Trophy, Hockey Pro League od 2019 roku

W przyszłym roku odbędzie się ostatnia edycja prestiżowych rozgrywek hokeja na trawie Champions Trophy. Od 2019 jej miejsce w kalendarzu zajmie Hockey Pro League.

Idea nowych rozgrywek polega na rozgrywaniu przez najlepsze drużyny narodowe spotkań na zasadzie „każdy z każdym” na własnym terenie i na wyjeździe. Międzynarodowa Federacja Hokeja wybrała spośród zgłoszonych reprezentacji po dziewięć ekip męskich i żeńskich, które wystąpią w pierwszej edycji ligi. Te drużyny mają też gwarancję startu w rozgrywkach przez cztery pierwsze lata.

Wśród kobiet zobaczymy Argentynki, Australijki, Chinki, Angielki, Niemki, Hinduski, Holenderki, Nowozelandki i Amerykanki, a wśród mężczyzn Argentyńczyków, Australijczyków, Belgów, Anglików, Niemców, Hindusów, Holendrów, Nowozelandczyków i Pakistańczyków. Ci ostatni swoje mecze domowe rozgrywać będą w Szkocji, ze względu na zagrożenie terrorystyczne w rejonie.

Spotkania odbywać się będą od stycznia do czerwca. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w 2019 roku.

Wojciech Nowakowski2402 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password