Hokej na trawie – LŚ: Argentyna i Niemcy wciąż w grze

Zakończyły się ćwierćfinały turnieju Ligi Światowej laskarzy w Bhubaneswar. Awans do dalszej fazy imprezy uzyskali w czwartek Argentyńczycy i Niemcy.

Zespół z Ameryki Południowej zmierzył się z Anglikami. Wynik meczu otworzył w 21. minucie Lucas Vila. W 29. minucie Matias Paredes podwyższył prowadzenie, ale chwilę później David Condon strzelił kontaktowego gola. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Gilardi, a wynik meczu na 2:3 ustalił w 60. minucie Adam Dixon.

W ostatnim ćwierćfinale Niemcy zagrali z Holendrami. W 12. minucie prowadzenie naszym zachodnim sąsiadom dał Julius Meyer. W 21. minucie stan meczu wyrównał Marco Pruijser, a w 27. minucie gola na 2:1 dla Pomarańczowych strzelił Bjorn Kellerman. W 34. minucie po bramce Floriana Fuchsa na tablicy wyników znów widniał remis, a w 41. minucie Niemcy ponownie wyszli na prowadzenie po golu Constantina Staiba. Wyrównanie Holendrom dał w ostatniej minucie gry Pruijser, doprowadzając do serii karnych zagrywek. W niej lepsi okazali się jednak Niemcy, którzy zwyciężyli 4:3.

Ćwierćfinały:
Anglia-Argentyna 2:3
Niemcy-Holandia 3:3 (4:3 w karnych zagrywkach)

Pary półfinałowe:
Indie-Argentyna
Australia-Niemcy

Wojciech Nowakowski2292 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>