Hokej na trawie – LŚ: Argentyńczycy gromią Chińczyków

Za nami przedostatni dzień rywalizacji grupowej na turnieju półfinałowym Ligi Światowej laskarzy w Londynie. Głównym wydarzeniem dnia było wysokie zwycięstwo Argentyńczyków nad Chińczykami.

Zanim jednak te ekipy wybiegły na boisko, w grupie A rozegrano mecz Koreańczyków z Malezyjczykami. Po golu Raziego Rahima w 35. minucie z krótkiego rogu ci drudzy wygrali 1:0.

Pojedynek Argentyna-Chiny z kolei zakończył się triumfem ekipy z Ameryki Południowej 10:0. Hat-tricka w tym spotkaniu skompletował lider klasyfikacji strzelców, Gonzalo Peillat, każdą ze swoich bramek zdobywając po krótkim rogu. Oprócz niego dwukrotnie do bramki piłkę skierował Lucas Vila, a po razie Matias Paredes, Leandro Tolini, Manuel Brunet, Agustina Bugallo i Juan Lopez.

Tabela grupy A:
1. Argentyna 10 pkt.
2. Anglia 7 pkt.
3. Malezja 3 pkt.
4. Chiny 3 pkt.
5. Korea Południowa 0 pkt.

W pierwszym poniedziałkowym meczu grupy B Szkoci zmierzyli się Pakistańczykami. Choć wynik meczu otworzył w 13. minucie Szkot Wei Adams, to ekipa z Azji triumfowała w całym meczu – najpierw w 34. minucie stan meczu wyrównał Muhammad Irfan Jr., a zwycięstwo 3:1 dali Pakistańczykom golami z krótkich rogów Muhammad Arslan Qadir i Muhammad Aleem Bilal (odpowiednio w 42. i 46. minucie).

Identyczny wynik padł w spotkaniu Holendrów z Kanadyjczykami. Pierwszego gola zdobył z krótkiego rogu w 14. minucie Mink van der Weerden. W 30. minucie rzut karny na bramkę wyrównującą zamienił Scott Tupper, ale w 36. minucie Jorrit Croon przywrócił prowadzenie Pomarańczowym, a wynik meczu ustalił w 53. minucie Mirco Pruijser.