Hokej na trawie – LŚ: Australia i India dalej w grze

W Bhubaneswar rozegrano pierwsze ćwierćfinały ostatniego turnieju obecnej edycji Ligi Światowej laskarzy. Awans do strefy medalowej uzyskali Australijczycy i Hindusi.

Kookaburras w swoim meczu zmierzyli się z Hiszpanami. W 20. minucie prowadzenie Europejczykom dał Marc Garcia, ale później cztery gole z krótkich rogów wbili Australijczycy – w 28. minucie Jeremy Hayward, w 48. Aaron Kleinschmidt, a w 50. dwukrotnie Blake Govers.

W drugim meczu gospodarze grali z Belgami. Na bramki trzeba było czekać do drugiej połowy – w 31. minucie gola strzelił Gurjant Singh, a w 35. minucie trafienie z krótkiego rogu zanotował Harmanpreet Singh. W 39. i 46. minucie dwukrotnie krótki róg na bramkę zamienił Loick Luypaert, ale niedługo później Rupinder Pal Singh przywrócił Hindusom prowadzenie, również strzałem ze stałego fragmentu gry. W 53. minucie wyrównanie Belgom dał Amaury Keusters i o awansie do półfinału zadecydowała seria karnych zagrywek, wygrana przez gospodarzy 3:2.

Ćwierćfinały:
Hiszpania-Australia 1:4
Belgia-Indie 3:3 (2:3 w karnych zagrywkach)

Wojciech Nowakowski2374 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password