Hokej na trawie – LŚ: Belgowie z wysokim zwycięstwem

Za nami trzeci dzień turnieju finałowego Ligi Światowej laskarzy w Bhubaneswar. Wysokie zwycięstwo odnieśli Belgowie, z kolei w meczu Holendrów z Argentyńczykami padł remis.

W pierwszym niedzielnym meczu Belgowie zmierzyli się z Hiszpanami. Już w trzeciej minucie Florent van Aubel otworzył wynik spotkania. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 38. minuty, kiedy to Loick Luypaert wykorzystał krótki róg. Swoje zagrani powtórzył w 57. minucie, a w 58. minucie gola na 4:0 zdobył Cédric Charlier. W 59. minucie strzałem z rzutu karnego hat-tricka skompletował Luypaert.

W drugim meczu Holendrzy grali z Argentyńczykami. W 12. minucie prowadzenie Pomarańczowym dał Thierry Brinkman, a podwyższył je w 37. minucie Valentin Verga. Kolejne gole padały po krótkich rogach – najpierw do remisu doprowadzili Matias Rey (45. minuta) i Lucas Vila (50. minuta). W 55. minucie po golu Marco Pruijsera ponownie na prowadzenie wyszli Holendrzy, ale w 59. minucie Gonzalo Peillat uratował punkt drużynie z Ameryki Południowej.

Grupa A:
Belgia-Hiszpania 5:0
Holandia-Argentyna 3:3

Tabela:
1. Belgia 6 pkt.
2. Hiszpania 3 pkt.
3. Argentyna 1 pkt
3. Holandia 1 pkt

Wojciech Nowakowski2362 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password