Hokej na trawie – LŚ: Druga kolejka dokończona

Londyński turniej półfinałowy Ligi Światowej laskarzy dotarł do półmetka fazy grupowej. Zgodnie z oczekiwaniami po dwa zwycięstwa na koncie mają ekipy, które mają walczyć nie tylko o awans na mistrzostwa świata, ale też o końcowy triumf w rozgrywkach.

Jako pierwsi w sobotę na boisko wybiegli Chińczycy i Koreańczycy. Ten pojedynek Azjatów miał bardzo ciekawy początek, gdyż już w pierwszej kwarcie padły cztery bramki – W trzeciej minucie Lixing Su otworzył wynik strzałem z krótkiego rogu, dwie minuty później prowadzenie reprezentacji Państwa Środka podwyższył Jun Su, w dziesiątej minucie Jihun Yang strzelił z krótkiego rogu gola kontaktowego, a wynik kwarty na 3:1 ustalił drugim trafieniem Jun Su. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 40. minuty, kiedy to Weonki Hwang strzelił bramkę na 2:3. Już cztery minuty później jednak Liguang E podwyższył prowadzenie Chińczyków, a ostatni gol padł w 60. minucie, kiedy to koreańskiego bramkarza pokonał Zixiang Guo. Ostatecznie zatem mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Mnóstwo goli padło też w drugim sobotnim meczu grupy A, w którym Anglicy zmierzyli się z Malezyjczykami. W piątej minucie piłkę do bramki Azjatów skierował Barry Middleton, a trzy minuty później gola strzelił Christopher Griffiths. Malezyjczycy wyrównali stan meczu w drugiej kwarcie po bramkach Faizala Saariego w 19. minucie z rzutu karnego i Tengku Tajuddina w 28. minucie z krótkiego rogu. Drugą połowę zdominowali Anglicy – w 32. minucie krótki róg na bramkę zamienił Sam Ward, dwie minuty później swoje drugie trafienie zanotował Middleton, w 39. minucie na listę strzelców wpisał się Mark Gleghorne. Swoje drugie bramki Ward i Gleghorne zdobyli odpowiednio w 51. i 55. minucie gry (tym razem Ward z akcji, a Gleghorne z krótkiego rogu). Wynik meczu na 3:7 ustalił w 57. minucie strzałem z krótkiego rogu Saari.

Tabela grupy A:
1. Anglia 6 pkt.
2. Argentyna 6 pkt.
3. Chiny 3 pkt.
4. Korea Południowa 0 pkt.
5. Malezja 0 pkt.

Sobotnie zmagania grupy B zaczął mecz Kanada-Indie. Zgodnie z oczekiwaniami wygrali go Hindusi, którzy wszystkie bramki strzelili w pierwszej połowie meczu – w piątej minucie na listę strzelców wpisał się Sunil Sowmaret, w dziesiątej Akashdeep Singh, a w osiemnastej Sardar Singh. Więcej bramek w tym meczu nie padło i ekipa z Azji wygrała 3:0.

Taki sam wynik padł w meczu Szkotów z Holendrami. Gole dla Pomarańczowych strzelili Robbert Kemperman (15. minuta), Mink van der Weerden (36. minuta, krótki róg) i Valentin Verga (51. minuta).