Hokej na trawie – LŚ: Druga porażka Biało-Czerwonych

Drugiego dnia turnieju II rundy Ligi Światowej laskarzy w Belfaście ponownie reprezentacja Polski zaznała goryczy porażki. Podopieczni Karola Śnieżka przegrali z Francuzami 1:3.

Prowadzenie Trójkolorowym dał już w piątej minucie strzałem z krótkiego rogu Victor Charlet. Podwyższył je w 24. minucie Blaise Rogeau, a w 45. minucie trafienie zanotował Tom Genestet. Honorowego gola dla Biało-Czerwonych strzelił z rzutu karnego w 46. minucie Paweł Bratkowski.

W drugim meczu grupy B Szkoci zremisowali z Walijczykami 2:2 w podstawowym czasie gry. W serii karnych zagrywek lepsi w stosunku 4:2 okazali się wczorajsi pogromcy Polaków. W meczu grupy A pomiędzy Austriakami i Irlandczykami też doszło do podziału punktów – po czterech kwartach na tablicy wyników widniał remis 1:1, natomiast w serii karnych zagrywek gospodarze wygrali 4:2. W kończącym niedzielne zmagania w Belfaście meczu Włosi pokonali Ukraińców 6:2.

4. Polska 0 pkt.

Tymczasem w Dhace zakończył się inny turniej II rundy Ligi Światowej laskarzy. Wygrali go Malezyjczycy, którzy w finale zremisowali w podstawowym czasie gry z Chińczykami 2:2, a potem pokonali ich 5:3 w serii karnych zagrywek. Obie drużyny zapewniły sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Trzecie miejsce, oznaczające zachowanie szans na grę w III rundzie, zajęli Egipcjanie, pokonując reprezentację Omanu 5:1.

Wojciech Nowakowski2251 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.