Hokej na trawie – LŚ: Druga porażka z silnym zespołem

Drugą porażkę na turnieju półfinałowym Ligi Światowej w Johannesburgu zanotowały polskie laskarki. Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego uległy 0:3 Angielkom.

Już w trzeciej minucie Angielki wyszły na prowadzenie – Sophie Bray wykorzystała błąd naszych zawodniczek i pewnym strzałem pokonała Annę Gabarę. Drugi raz nasza bramkarka skapitulowała na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty, kiedy piłkę po strzale Alex Danson odbiła Bray, drugi raz wpisując się na listę strzelców. W drugiej kwarcie nadal Angielki częściej znajdowały się pod naszą bramką, niż my pod ich, ale nie podwyższyły swojego prowadzenia.

Choć Polki też miały swoje sytuacje (w najlepsze strzał Bianci Strubbe zablokowała Maddie Hinch), w końcówce trzeciej kwarty padl trzeci gol dla naszych rywalek – piłkę do naszej bramki skierowała Danson. Na początku ostatniej odsłony spotkania Brytyjki stanęły przed szansą na podwyższenie prowadzenia – rzut karny podyktowany po faulu Marleny Rybachy przestrzeliła jednak Giselle Ansley. Na 100 sekund przed końcem meczu dwukrotnie strzały Amelii Katerli obroniła Maddie Hinch, pozbawiając nas szans na honorowe trafienie.

W poprzedzającym nasze spotkanie meczu grupy A Niemki zmierzyły się z Irlandkami. W 14. minucie meczu Zoe Wilson otworzyła wynik spotkania bramką zdobytą po krótkim rogu. W 56. minucie stan meczu, również po stałym fragmencie gry, wyrównała Amelie Wortmann, natomiast olbrzymie emocje miały miejsce w ostatniej minucie – najpierw prowadzenie Irlandkom przywróciła Deirdre Duke, a później Nike Lorenz strzałem z krótkiego rogu uratowała Niemkom jeden punkt.

W meczu grupy B Argentynki pokonały 2:0 Chilijki. Pierwszą bramkę zdobyła z rzutu karnego Noel Barrionuevo, a drugą z krótkiego rogu Agustina Habif. W drugim meczu Amerykanki wygrał 4:1 z Hinduskami. Dwa gole dla zwyciężczyń strzeliła Jill Witmer, po jednym Taylor West i Michelle Vittese, a honorowe trafienie dla Azjatek zanotowała Lilima Minz.

Wojciech Nowakowski2261 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.