Hokej na trawie – LŚ: Dzień meczów zaciętych rywali

Po jednym spotkaniu w grupie A i B rozegrano w niedzielę na olimpijskim boisku hokejowym w Londynie w ramach turnieju półfinałowego Ligi Światowej laskarzy. Jednym z nich była „wojna o Kaszmir” a drugim „bitwa o Falklandy”.

W grupie A spotkali się Anglicy i Argentyńczycy. Pierwszego gola zdobył w szóstej minucie Mark Gleghorne z rzutu karnego, a trzy minuty później prowadzenie Brytyjczyków podwyższył Sam Ward. Bramkę na 3:0 zdobył w 34. minucie Barry Middleton, ale chwilę później za odrabianie strat wzięli się Argentyńczycy – w 37. minucie Gonzalo Peillat wykorzystał krótki róg, w 40. minucie na listę strzelców wpisał się Matias Paredes, a minutę później po raz drugi z krótkiego rogu bramkę zdobył Peillat. Więcej bramek już nie padło i to spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.

Tabela grupy A:
1. Anglia 7 pkt.
2. Argentyna 7 pkt.
3. Chiny 3 pkt.
4. Korea Południowa 0 pkt.
5. Malezja 0 pkt.

Spotkanie Pakistan-Indie było dużo bardziej jednostronne i zakończyło się wynikiem 1:7. Po dwa gole dla Hindusów strzelili Harmanpreet Singh, Talwinder Singh i Akashdeep Singh, a jednego dołożył Pardeep Mor. Honorowe trafienie dla ich rywali zaliczył w 57. minucie Muhammad Umar Bhutta.

Tabela grupy B:
1. Indie 9 pkt.
2. Holandia 6 pkt.
3. Kanada 3 pkt.
4. Szkocja 0 pkt.
5. Pakistan 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2403 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password