Hokej na trawie – LŚ: Dzień remisów w grupie A

Za nami drugi dzień rywalizacji laskarek na turnieju Ligi Światowej w Brukseli. Obydwa czwartkowe mecze grupy A zakończyły się remisem, zaś w grupie B swoje spotkania wygrały Hiszpanki i Australijki.

Spotkanie Koreanek z Włoszkami zakończyło się bezbramkowym remisem. Dla Azzurre był to drugi zdobyty w ten sposób punkt, po środowym remisie z Chinkami. Tymczasem ekipa z Państwa Środka w swoim meczu ze Szkotkami zremisowała 1:1, po bramkach Rebecci Merchant i Bingfeng Gu.

Tabela grupy A:
1. Holandia 3 pkt.
2. Chiny 2 pkt.
3. Włochy 2 pkt.
4. Korea Południowa 1 pkt
5. Szkocja 1 pkt

Czwartkowe zmagania grupy B rozpoczął mecz Hiszpania-Malezja. Choć to Azjatki rozpoczęły lepiej spotkanie i w trzeciej minucie Siti Ruhani strzeliła bramkę z krótkiego rogu, to drużyna z Półwyspu Iberyjskiego zdobyła trzy punkty – najpierw Carola Salvatella w 28. minucie wyrównała stan meczu, a w 31. i 36. minucie Lola Riera wykorzystała najpierw rzut karny, a potem krótki róg, ustalając wynik meczu na 3:1.

Dzień na boisku w Brukseli zakończył pojedynek gospodyń z Australijkami. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Hockeyroos – zwycięską bramkę zdobyła strzałem z krótkiego rogu w 13. minucie Georgina Morgan.

Tabela grupy B:
1. Australia 6 pkt.
2. Hiszpania 3 pkt.
3. Nowa Zelandia 3 pkt.
4. Belgia 0 pkt.
5. Malezja 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password