Hokej na trawie – LŚ: Faza grupowa blisko końca

Już tylko jedna seria spotkań pozostała do zakończenia rywalizacji grupowej na turnieju półfinałowym Ligi Światowej laskarek w Brukseli. Wiadomo już jednak, że awansu do dalszej fazy rozgrywek nie uzyskają Szkotki.

Niespodziewanie niską, zaledwie jednobramkową wygraną z Chinkami zanotowały w niedzielę Holenderki. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła dopiero w 56. minucie gry Ireen van den Assem strzałem z krótkiego rogu.

Bardziej obfite w gole było spotkanie Szkotek z Koreankami, wygrane przez Azjatki 5:0. Hat-tricka w tym spotkaniu skompletowała Seul Ki Cheon, a po jednej bramce do wyniku dołożyły Eunbi Cheon i Hyejeong Shin.

Tabela grupy A:
1. Holandia 9 pkt.
2. Włochy 5 pkt.
3. Korea Południowa 4 pkt.
4. Chiny 2 pkt.
5. Szkocja 1 pkt

W grupie B Australijki zmierzyły się z Hiszpankami. W 28. minucie wynik spotkania otworzyła Kathryn Slattery, ale w 33. minucie Lucia Jimenez wyrównała stan meczu. Od tej pory jednak do bramki trafiały wyłącznie Hockeyroos – w 38. minucie drugi raz na listę strzelców wpisała się Slattery, w 45. minucie krótki róg na gola zamieniła Georgina Morgan, a w 51. minucie wynik meczu na 4:1 ustaliła Emily Smith.

Skromne zwycięstwo 1:0 nad ekipą z Nowej Zelandii odniosły gospodynie. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła w 44. minucie Anouk Raes.