Hokej na trawie – LŚ: Finały rozpoczęte

W nowozelandzkim Auckland rozpoczął się finałowy turniej trzeciej edycji Ligi Światowej w hokeju na trawie kobiet. Pierwszego dnia zawodów rozegrano dwa mecze grupy A.

Jako pierwsze na boisko wybiegły Amerykanki i Koreanki. W dwudziestej minucie na prowadzenie wyszły te pierwsze, po tym jak krótki róg na bramkę zamieniła Erin Matson. Gola wyrównującego dla Azjatek zdobyła w 58. minucie spotkania Yesol Cha, również wykorzystując krótki róg. To trafienie uratowało punkt reprezentacji Korei Południowej.

W drugim spotkaniu Holenderki zmierzyły się z gospodyniami. Nowozelandki nie miały w tym spotkaniu wiele do powiedzenia i przegrały 0:4. W 11. minucie piłkę do bramki skierowała Kelly Jonker, a cztery minuty później na listę strzelców wpisała się Maartje Krekelaar. Kolejny gol padł dopiero w trzeciej kwarcie, a dokładnie w 39. minucie, za sprawą uderzenia Frederique Matli. Wynik meczu ustaliła w 48. minucie Jonker, obejmując prowadzenie w klasyfikacji strzelców turnieju.

Grupa A:
USA-Korea Południowa 1:1
Holandia-Nowa Zelandia 4:0

Tabela:
1. Holandia 3 pkt.
2. Korea Południowa 1 pkt
3. USA 1 pkt
4. Nowa Zelandia 0 pkt.

 

Wojciech Nowakowski2416 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password