Hokej na trawie – LŚ: Gospodarze postawili się wicemistrzom Europy

Za nami trzecia seria gier turnieju półfinałowego Ligi Światowej laskarzy w Johannesburgu. Aż siedem bramek padło w meczu gospodarzy z wicemistrzami Europy, Niemcami.

Zanim jednak na boisko wybiegła reprezentacja RPA, rozegrano mecze grupy A. W pierwszym Francuzi pokonali Japończyków 4:1. W 10. minucie bramkę zdobył Etienne Tynevez, a w 21. Gaspard Baumgarten. W 24. minucie kontaktowego gola strzelił Hirotaka Wakuri, ale w 44. minucie François Goyet podwyższył prowadzenie Trójkolorowych strzałem z krótkiego rogu, a w 55. minucie wynik meczu ustalił Blaise Rogeau.

W drugim meczu tej grupy Australijczycy wygrali 2:0 z Hiszpanami. Obie bramki padły w ostatniej kwarcie meczu – w 53. minucie gola strzelił Dylan Wotherspoon, a w 60. minucie Trent Mitton.

W pierwszym czwartkowym meczu grupy B Irlandczycy grali z Egipcjanami. W 25. minucie Ahmed Elnaggar strzelił pierwszą na tym turnieju bramkę dla reprezentacji kraju faraonów, ale w 31. minucie remis ekipie z Zielonej Wyspy dał Chris Cargo. Gola na wagę trzech punktów dla Irlandczyków zdobył z krótkiego rogu Shane O’Donoghue.

W spotkaniu reprezentacji RPA i Niemiec padło siedem bramek. Pierwsze trzy strzelili nasi zachodni sąsiedzi – w 27. minucie Moritz Trompertz, w 32. Niklas Wellen, a w 34. z krótkiego rogu Mats Grambusch. Pierwsze trafienie dla gospodarzy zanotował w 37. minucie Austin Smith, również po krótkim rogu, ale już w 38. minucie Timm Herzbruch zdobył bramkę na 4:1. Reprezentanci RPA jeszcze dwukrotnie wykorzystali krótkie rogi – w 50. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Smith, a w 56. minucie wynik meczu ustalił Jonathan Robinson.