Hokej na trawie – LŚ: Grad bramek na zakończenie fazy grupowej

Dzień po paniach także panowie zakończyli rozgrywki grupowe na turnieju półfinałowym Ligi Światowej w hokeju na trawie w Johannesburgu. Ostatniego dnia tej fazy turnieju padło aż 28 bramek.

Jako pierwsi w poniedziałek na boisko wybiegli Australijczycy i Japończycy. Już w pierwszej minucie ekipa z Antypodów wyszła na prowadzenie po tym jak gola z rzutu karnego zdobył Mark Knowles. W drugiej i trzeciej kwarcie japońskiego golkipera pokonywali jeszcze Jake Whetton, Dylan Wotherspoon, Aran Zalewski i Tom Wickham, a w 57. minucie gola z krótkiego rogu dołożył Jeremy Hayward. Honorowe trafienia dla reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni zanotowali Shota Yamada i Hirotaka Zendana.

Bardziej wyrównany okazał się mecz Hiszpanów z Nowozelandczykami. W 23. minucie Josep Romeu wykorzystał krótki róg, a w 35. minucie prowadzenie ekipy z Półwyspu Iberyjskiego podwyższył Enrique Gonzalez. Kolejne trzy gole strzelili zawodnicy z kraju kiwi po krótkich rogach – w 43. minucie Shea McAleese, w 54. Nic Woods, a w 55. Kane Russell. W końcówce meczu jednak Hiszpanie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść – bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Alvaro Iglesias i Pau Quemada.

Najmniej bramek padło w meczu Niemcy-Irlandia. Gole Toma Grambuscha w 12. minucie z krótkiego rogu i Martina Zwickera w 50. minucie z gry dały naszym zachodnim sąsiadom zwycięstwo 2:0.

Prawdziwy pogrom gospodarzom zgotowali natomiast Belgowie, wygrywając z nimi 9:1. Po dwie bramki zdobyli Thomas Briels i Sébastien Dockier, a po jednej Alexander Hendrickx, Nicolas De Kerpel, Loïck Luypaert, Cédric Charlier i Gauthier Boccard. Honorowego gola dla RPA strzelił Matthew Guise-Brown.

Wojciech Nowakowski2251 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.