Hokej na trawie – LŚ: Holenderki wciąż niepokonane

Zakończyła się faza grupowa turnieju półfinałowego Ligi Światowej laskarek w Brukseli. Jako jedyne z kompletem zwycięstw do ćwierćfinałów przechodzą Holenderki.

Jako pierwsze na boisko we wtorek wybiegły Koreanki i Chinki. Wynik meczu otworzyła dopiero w 43. minucie strzałem z krótkiego rogu Seul Ki Cheon, ale w 47. minucie stan meczu wyrównała Bingfeng Gu. Zwycięską bramkę na 2:1 dla ekipy z Korei Południowej zdobyła w przedostatniej minucie meczu Eunbi Cheon.

Mecz Holenderek z Włoszkami był mniej emocjonujący – Pomarańczowe wygrały go 5:0. Dwa gole w tym spotkaniu strzeliła Charlotte Vega, a po jednym Marloes Keetels, Margot van Geffen i Maartje Krekelaar.

Tabela grupy A:
1. Holandia 12 pkt.
2. Korea Południowa 7 pkt.
3. Włochy 5 pkt.
4. Chiny 2 pkt.
5. Szkocja 1 pkt.

W grupie B Nowozelandki zmierzyły się z Malezyjkami. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyła w piątej minucie gry Olivia Merry, dając ekipie z kraju ptaka kiwi zwycięstwo 1:0.

Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Hiszpanek z Belgijkami – po golu Berta Bonastre z krótkiego rogu w 24. minucie triumfowała ekipa z Półwyspu Iberyjskiego.