Hokej na trawie – LŚ: Kolejne zespoły z awansem

Aż cztery turnieje pierwszej rundy Ligi Światowej hokeja na trawie rozegrano w ciągu minionego tygodnia. Awans do dalszej fazy uzyskały cztery drużyny męskie i jedna żeńska.

Najwcześniej, we wtorek, rozpoczął się turniej panów w Glasgow, w którym udział wzięło pięć drużyn. Awans z niego uzyskały ekipy brytyjskie – niepokonani Walijczycy oraz Szkoci, którzy przegrali tylko jeden mecz. Za nimi w tabeli uplasowały się reprezentacje Szwajcarii, Portugalii oraz Słowacji.

W piątek w Antalyi rozpoczął się turniej dla czterech drużyn z Europy oraz Bliskiego Wschodu. Z kwalifikacją do drugiej rundy wyszli z niego Austriacy, którzy wygrali wszystkie trzy swoje mecze. W pokonanym polu pozostawili Omańczyków, Turków oraz debiutujących w rozgrywkach Katarczyków.

Podwójny turniej, męski i żeński, rozegrany został w stolicy Ghany, Akrze. Zakończył się on podwójnym triumfem gospodarzy – panowie pokonali Kenijczyków, Nigeryjczyków i Namibijczyków, a panie Kenijki i Nigeryjki.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password