Hokej na trawie – LŚ: Kończymy na szóstym miejscu

Szóste miejsce w turnieju II rundy Ligi Światowej laskarzy w Belfaście zajęła reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni w meczu kończącym ich zmagania w tej edycji rozgrywek przegrali z Austriakami 1:2.

Wynik spotkania otworzył już w trzeciej minucie Michael Körper. Do remisu doprowadził w 18. minucie Mateusz Hulbój, ale tuż po wznowieniu gry bramkę rozstrzygającą losy meczu strzelił Körper, drugi raz wpisując się na listę strzelców. Polacy tym samym zajęli szóste miejsce w turnieju w Belfaście. Koniec rywalizacji w Lidze Światowej oznacza, że podopieczni Karola Śnieżka będą mieli już tylko jedną szansę na zakwalifikowanie się na przyszłoroczne mistrzostwa świata – muszą wygrać mistrzostwa Europy, które w sierpniu odbędą się w Amsterdamie.

Turniej wygrali Irlandczycy, którzy w finale pokonali Francuzów po serii karnych zagrywek 4:2 (w podstawowym czasie gry padł remis 1:1). Na trzecim miejscu dzięki wygranej 4:0 z Walijczykami uplasowali się Szkoci. Oznacza to, że awans do III rundy Ligi Światowej uzyskali trzeci w turnieju w Dhace Egipcjanie, którzy są sklasyfikowani wyżej od Brytyjczyków w rankingu światowym. Szkoci zaś muszą poczekać na rozstrzygnięcia turnieju w Tunapunie, który rozpocznie się za tydzień.

Wojciech Nowakowski2260 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.