Hokej na trawie – LŚ: Koreańczycy i Szkoci poza ćwierćfinałami

Dobiegła końca faza grupowa turnieju półfinałowego Ligi Światowej laskarzy w Londynie. Awansu do ćwierćfinału nie uzyskały reprezentacje Korei Południowej i Szkocji.

W meczu Chińczyków z Malezyjczykami padło sześć goli, z czego aż pięć ze stałych fragmentów gry. Najpierw już w drugiej minucie na prowadzenie ekipę z Malezji wyprowadził golem z gry Faizal Saari, a dziesięć minut później gola na 2:0 z krótkiego rogu zdobył Najmi Jazlan. W 19. i 27. minucie trafienia zanotował Razie Rahim – najpierw z rzutu karnego, a później z krótkiego rogu. W 43. minucie Talake Du strzelił honorowego gola dla ekipy Państwa Środka, a w 51. minucie wynik na 5:1 ustalił Fitri Saari. Obydwa te gole padły po rzutach karnych.

Jeszcze więcej bramek strzelono w meczu Anglików z Koreańczykami. Wynik spotkania otworzył Sam Ward w szóstej minucie gry, a w 17. David Ames podwyższył prowadzenie gospodarzy. Po golach, które w 32. i 34. minucie strzelili z krótkich rogów Jonghyun Jang i Daeyeol Lee, na tablicy wyników widniał remis 2:2, jednak od tamtej pory Anglicy trafiali do bramki Azjatów pięciokrotnie – trzykrotnie uczynił to Ward (w tym raz z krótkiego rogu), a dwa razy kapitan drużyny Phil Roper. W ten sposób mecz zakończył się wynikiem 7:2, a Koreańczycy odpadli z walki o czołowe miejsca na turnieju w Londynie.

Tabela grupy A:
1. Argentyna 10 pkt.
2. Anglia 10 pkt.
3. Malezja 6 pkt.
4. Chiny 3 pkt.
5. Korea Południowa 0 pkt.

W przedostatnim meczu grupy B Szkoci zmierzyli się z Kanadyjczykami. Po bramkach z krótkich rogów Gordona Johnstona w 29. i Williego Marshalla w 42. minucie spotkanie zakończyło się remisem 1:1, co dla ekipy z Wielkiej Brytanii oznaczało brak awansu do ćwierćfinału.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie Hindusi zagrali z Holendrami. Już w drugiej minucie prowadzenie Pomarańczowym dał Thierry Brinkman, a w 12. minucie podwyższył je strzałem z krótkiego rogu Sander Baart. W 24. minucie gola na 3:0 zdobył Mirco Pruijser, ale po czterech minutach Akashdeep Singh zanotował trafienie dla reprezentacji Indii. W drugiej połowie spotkania gole już jednak nie padły i Oranje wygrali mecz 3:1.