Hokej na trawie – LŚ: Nie będzie awansu

Przez porażkę z Irlandczykami w ćwierćfinale turnieju II rundy Ligi Światowej w Belfaście nasi laskarze stracili szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek. Biało-Czerwoni ulegli gospodarzom 1:5.

W 20. minucie wynik meczu otworzył John McKee, a minutę później prowadzenie podwyższył Eugene Magee. Kolejne dwa gole dla reprezentacji Zielonej Wyspy padły po strzałach Shane’a O’Donoghue z krótkich rogów w 26. i 34. minucie. W 51. minucie honorowe trafienie dla naszej drużyny zanotował Patryk Bułka, a w 58. minucie wynik meczu ustali McKee.

W pozostałych ćwierćfinałach Francuzi wygrali 11:2 z Ukraińcami, Walijczycy pokonali 3:0 Włochów, a Szkoci zremisowali 5:5 z Austriakami, zwyciężając 4:2 z w serii karnych zagrywek. W półfinałach Irlandczycy zagrają z Walijczykami, a Szkoci z Francuzami. Polacy w meczu w walce o miejsca 5-8 z Włochami.

Wojciech Nowakowski2254 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.