Hokej na trawie – LŚ: Nieudany dzień Azjatów

Drugiego dnia turnieju półfinałowego Ligi Światowej laskarzy w Londynie rozegrano tylko dwa mecze. W obu porażkę odniosły drużyny reprezentujący kontynent azjatycki.

W meczu grupy A Argentyńczycy zmierzyli się z Malezyjczykami. Już w czwartej minucie Gonzalo Peillat otworzył wynik meczu strzałem z krótkiego rogu, ale trzy minuty później stan spotkania wyrównał Shahril Saabah. W 11. minucie drugie trafienie z krótkiego rogu zanotował Peillat, ale ponownie Malezyjczycy doprowadzili do remisu, po tym jak w 18. minucie stały fragment gry wykorzystał Tengku Tajuddin. Od tamtej pory do bramki trafiali już wyłącznie Argentyńczycy – w 40. i 47. minucie trzeci i czwarty raz z krótkiego rogu skorzystał Gonzalo Peillat, a w 49. minucie wynik meczu golem z akcji ustalił na 5:2 Facundo Callioni.

Tabela grupy A:
1. Argentyna 6 pkt.
2. Anglia 3 pkt.
3. Korea Południowa 0 pkt.
4. Chiny 0 pkt.
5. Malezja 0 pkt.

W grupie B Pakistańczycy grali z Kanadyjczykami. Pierwszy gol padł w 11. minucie po rzucie karnym wykonywanym przez Scotta Tuppera, w 19. i 27. minucie do bramki trafiał Iain Smythe (najpierw z akcji, później z krótkiego rogu), w 28. minucie prowadzenie drużyny spod znaku klonowego liścia podwyższył Foris van Son, w 50. minucie pakistańskiego bramkarza pokonał Brenden Bissett, a w ostatniej minucie meczu krótki róg na bramkę zamienił Gordon Johnston. Tym samym Kanadyjczycy zwyciężyli w swoim inauguracyjnym spotkaniu na turnieju w Londynie 6:0.

Tabela grupy B:
1. Kanada 3 pkt.
2. Holandia 3 pkt.
3. Indie 3 pkt.
4. Szkocja 0 pkt.
5. Pakistan 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password