Hokej na trawie – LŚ: Niewielka porażka Polek z medalistkami olimpijskimi

Udany początek turnieju półfinałowego Ligi Światowej zanotowały polskie laskarki. Pomimo porażki 0:1 z Niemkami styl gry podopiecznych Krzysztofa Rachwalskiego cieszył oko polskich kibiców.

Pomimo dużej różnicy w poziomie obu reprezentacji, nasze dziewczyny dzielnie się broniły przed stratą bramki. Niemki przeważały w pierwszej połowie zarówno w liczbie strzałów, wejść do półkola strzałowego czy krótkich rogów. Te ostatnie, będące najlepszą okazją do strzelenia gola, świetnie broniła nasza bramkarka Marta Kucharska.

W trzeciej kwarcie podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego szybko rzuciły się do ataku i coraz częściej gościły pod bramką rywalek. Niestety, to Niemki zanotowały pierwsze trafienie – na cztery minuty przed końcem kwarty Kucharską pokonała Elisa Gräve. Niecałe dwie minuty później Polki stanęły przed szansą na wyrównanie stanu meczu, jednak nie wykorzystały krótkiego rogu. W ostatniej odsłonie spotkania wynik meczu nie uległ już zmianie, chociaż obie drużyny miały swoje sytuacje.

W rozegranym wcześniej meczu naszej grupy Irlandki zremisował z Japonkami 1:1. Obie bramki padły po krótkich rogach – dla Zielonej Wyspy trafiła Roisin Upton, a dla Azjatek Shihori Oikawa.

W pierwszym meczu grupy B Amerykanki pokonały 1:0 Chilijki – zwycięskiego gola zdobyła Jill Witmer. W drugim z kolei, w którym reprezentacja RPA zmierzyła się z Hinduskami, padł bezbramkowy remis.