Hokej na trawie – LŚ: Panom została ostatnia kolejka

W Johannesburgu trwa faza grupowa turnieju półfinałowego Ligi Światowej laskarzy. Do rozegrania pozostała już tylko jedna seria spotkań.

W sobotę jako pierwsze rozegrano mecze grupy A. Hiszpanie po holach Pau Quemady i Enrique Gonzaleza wygrali z Francuzami 2:0. Z kolei Australijczycy pokonali Nowozelandczyków 2:1 – dla ekipy z kraju kiwi bramkę strzelił z akcji Jared Panchia, natomiast ekipa z kraju kangurów obie bramki, autorstwa Jeremy’ego Edwardsa i Josha Pollarda, strzeliła po krótkich rogach.

W grupie B zmierzyły się ze sobą dwie drużyny a Afryki – reprezentacje Egiptu i RPA. Dwa gole Houssama Ghobrama dały zwycięstwo 2:1 tej pierwszej ekipie. Jedyne trafienie dla gospodarzy zanotował Daniel Sibbald. W ostatnim meczu dnia Niemcy wygrali z Belgami 3:2. Bramki dla naszych zachodnich sąsiadów zdobyli Marco Miltkau, Lukas Windfeder i Dieter-Enrique Linnekoge, a dla ich rywali Arthur van Doren i Simon Gougnard.

Grupa A:
Francja-Hiszpania 0:2
Nowa Zelandia-Australia 1:2

Tabela:
1. Australia 9 pkt.
2. Hiszpania 6 pkt.
3. Nowa Zelandia 4 pkt.
4. Francja 4 pkt.
5. Japonia 0 pkt.

Grupa B:
Egipt-RPA 2:1
Belgia-Niemcy 2:3

Tabela:
1. Niemcy 9 pkt.
2. Belgia 6 pkt.
3. Irlandia 6 pkt.
4. Egipt 3 pkt.
5. RPA 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password