Hokej na trawie – LŚ: Panowie kończą rozgrywki

W Bhubaneswar rozpoczął się finałowy turniej Ligi Światowej laskarzy. Pierwszego dnia turnieju rozegrano inauguracyjną kolejkę fazy grupowej w grupie B, a drugiego grały obie grupy.

W piątek zmagania w Indiach zainaugurowali Niemcy i Anglicy. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali 2:0 po golach Matsa Grambuscha w 19. i Christophera Rühra w 25. minucie gry.

W drugim meczu turnieju Australijczycy zremisowali 1:1 z Hindusami. W 20. minucie gola dla gospodarzy zdobył Mandeep Singh, ale minutę później krótki róg na bramkę zamienił Jeremy Hayward.

Jako pierwsi na boisko w sobotę wybiegli Argentyńczycy i Belgowie. Wprawdzie pierwsza bramka padła już w dziewiątej minucie, kiedy to Loick Luypaert wykorzystał krótki róg, ale na kolejne trzeba było czekać do ostatnich dziesięciu minut gry. W 51. minucie prowadzenie Belgów podwyższył Amaury Keusters, ale już w kolejnej minucie kontaktowe trafienie zanotował Maico Casella. Wynik meczu ustaliły dwie bramki po krótkich rogach – w 56. piłkę do bramki skierował Tom Boon, a minutę później golem odpowiedział Gonzalo Peillat.

W drugim meczu grupy A naprzeciw siebie stanęli Holendrzy i Hiszpanie. W 15. minucie pierwszego gola w meczu strzelił Pau Quemada, wykorzystując krótki róg. Prowadzenie zespołu z Półwyspu Iberyjskiego podwyższył w 35. minucie Enrique Gonzalez. Dwie minuty później bramkę kontaktową zdobył z krótkiego rogu Lars Balk, ale w 39. minucie Hiszpanie znów prowadzili dwoma golami po strzale Diego Arany. Wynik meczu na 2:3 ustalił w 55. minucie Mirco Pruijser.

Zmagania grupy B zainaugurował mecz Niemców z Australijczykami. Prowadzenie naszym zachodnim sąsiadom dał w siódmej minucie Marco Miltkau. Gol wyrównujący padł w 39. minucie, kiedy to krótki róg wykorzystał Blake Hovers. Po kolejnych dziesięciu minutach gry Aaron Kleinschmidt dał prowadzenie ekipie Kookaburras, ale w 58. minucie Martin Häner uratował punkt Niemcom strzelając bramkę z krótkiego rogu.

Na koniec dnia rozegrano mecz Hindusów z Anglikami. W 25. minucie prowadzenie Wyspiarzom dał David Goodfield, a w 43. minucie podwyższył je Sam Ward. W 47. minucie strzałem z krótkiego rogu bramkę kontaktową zdobył Akashdeep Singh, a w 50. minucie Rupinder Pal Singh doprowadził do remisu. Zwycięstwo Anglikom dał Ward, wpisując się w 57. minucie po raz drugi na listę strzelców.

Wojciech Nowakowski2292 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>