Hokej na trawie – LŚ: Panowie też grali w Pradze

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Równolegle ze zmaganiami pań, w Pradze rozgrywany był turniej pierwszej rundy Ligi Światowej laskarzy. Awans do dalszej fazy rozgrywek uzyskali Ukraińcy i Włosi.

Do turnieju przystąpiło sześć reprezentacji, a stawką zawodów były dwa pierwsze miejsca w tabeli, dające prawo startu w przyszłym roku w drugiej rundzie tej edycji Ligi Światowej. Zdecydowanymi outsiderami zawodów okazali się Cypryjczycy i Litwini – te dwa zespoły zakończyły zmagania z ujemnym bilansem bramek, a w ostatniej kolejce rozegrały bezpośredni pojedynek o przedostatnie miejsce, zakończone w podstawowym czasie remisem 1:1. W serii karnych zagrywek lepsi okazali się Cypryjczycy (2:1) i to oni zajęli piąte miejsce. Niewiele lepsi okazali się Czesi – gospodarze pokonali tylko dwie wyżej wymienione drużyny i uplasowały się na czwartej pozycji.

W walce o awans liczyły się zatem trzy drużyny – Białorusini, Ukraińcy i Włosi. Wszystkie te trzy zespoły zebrały po dwanaście punktów i o tym, która z tych ekip wystąpi w dalszej fazie rozgrywek, decydował bilans bramek. Najlepsi w tej statystyce okazali się Ukraińcy, którzy strzelili 28 goli tracąc 7 i zajęli oni pierwsze miejsce. Włosi zdobyli 23 bramki, a stracili trzy i znaleźli się na drugim miejscu. Pechowe trzecie miejsce zajęli zatem Białorusini, podobnie jak Ukraińcy trafili oni do bramki rywali 28-krotnie, jednak sami puścili 10 goli i zabraknie ich w drugiej rundzie Ligi Światowej.

Wojciech Nowakowski2374 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password