Hokej na trawie – LŚ: Pierwsza runda zakończona


W peruwiańskim Chiclayo rozegrano ostatnie turnieje pierwszej rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie. Drużynom z Ameryki Południowej rozdano tam trzy przepustki do dalszej fazy rozgrywek.

O dwa miejsca w drugiej rundzie rozgrywek kobiet walczyło pięć zespołów. Najlepsze były Urugwajki, które wygrały wszystkie mecze, nie tracąc przy tym ani gola. Podobny wynik uzyskały Chilijki – przegrały one jednak 0:1 właśnie z triumfatorkami turnieju. Na pierwszej rundzie swój udział w tej edycji Ligi Światowej zakończyły Brazylijki, Paragwajki i Peruwianki.

W turnieju mężczyzn wzięło udział sześć drużyn, jednak awans gwarantowało tylko pierwsze miejsce. Co ciekawe, w Chiclayo zabrakło tegorocznych debiutantów olimpijskich, Brazylijczyków. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Chile, która w pięciu meczach (wszystkie wygrane) strzeliła 44 gole i żadnego nie straciła. Za Chlijczykami uplasowały się kolejno drużyny z Wenezueli, Urugwaju, Paragwaju, Peru i Ekwadoru.Wojciech Nowakowski2256 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password