Hokej na trawie – LŚ: Pierwsze cztery drużyny z kwalifikacją na MŚ

Rozpoczęła się faza play-off turnieju III rundy Ligi Światowej laskarek w Brukseli. Zwyciężczynie ćwierćfinałowych spotkań nie tylko zapewniły sobie awans do dalszej fazy rozgrywek, ale też uzyskały kwalifikację na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Londynie.

Na początek dnia rozegrano mecz o dziewiąte miejsce. Szkotki pokonały w nim Malezyjki 1:0. Zwycięską bramkę strzeliła w siódmej minucie z krótkiego rogu Sarah Robertson.

W pierwszym ćwierćfinale naprzeciw siebie stanęły Nowozelandki i Włoszki. Po bramkach Samanthy Harrison w szóstej minucie i jej imienniczki Samanthy Charlton w 35. minucie ekipa z Oceanii wygrała 2:0.

Taki sam wynik padł w starciu Australijek z Chinkami. Wynik meczu otworzyła strzałem z krótkiego rogu w 32. minucie Mengrong Wu, a w 54. minucie Meiyu Liang przypieczętowała triumf Azjatek.

Kolejne zwycięstwo 2:0 odniosły Holenderki w meczu z Hiszpankami. Obydwa gole strzeliła Caia van Maasakker po stałych fragmentach gry – w trzeciej minucie po krótkim rogu, a w 32. po rzucie karnym.

Ostatni mecz, w którym Koreanki grały z Belgijkami, nie został rozstrzygnięty w podstawowym czasie gry – po golach Seul Ki Cheon i Emmy Puvrez na tablicy wyników widniał wynik 1:1. Dopiero seria karnych zagrywek zadecydowała o tym, że w półfinale turnieju w Brukseli zagrają Azjatki, które wygrał dogrywkę 3:2.