Hokej na trawie – LŚ: Pierwsze kwalifikacje na MŚ rozdane

Mecze ćwierćfinałowe turnieju Ligi Światowej laskarzy w Londynie to nie tylko walka o awans do finałów rozgrywek. Zwycięzcy tych spotkań zapewnili sobie także kwalifikację na mistrzostwa świata w Bhubaneswar.

Jako pierwszy rozegrany został mecz o dziewiąte miejsce turnieju w Londynie, które decyduje jedynie o punktach do rankingu światowego. Zmierzyły się w nim najsłabsze drużyny w obu grupach – Koreańczycy i Szkoci. Wynik spotkania otworzył w trzeciej minucie TImothy Atkins, jednak w jedenastej minucie Jongsuk Bae wyrównał stan meczu, a trzy minuty później Jihun Yang wyprowadził Azjatów na prowadzenie. Podwyższyli je Jonghyun Jang (z krótkiego rogu w 26. minucie), Junwoo Jeong (w 39. minucie), Jungjun Lee (w 45. minucie) i Weonki Hwang (w 48. minucie). Szkoci zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza rywali – w 54. i w 59. minucie uczynił to Kenny Bain – zmniejszając rozmiary porażki do wyniku 3:6.

W pierwszym ćwierćfinale Argentyńczycy grali z Pakistańczykami. Faworyzowana drużyna z Ameryki Południowej regularnie strzelała gola co 11 minut – najpierw w 22. minucie rzut karny wykorzystał Maico Casella, w 33. minucie z krótkiego rogu bramkarza rywali pokonał Gonzalo Peillat, a w 44. minucie drugi raz, tym razem golem z akcji, na listę strzelców wpisał się Casella. Honorowe trafienie na 1:3 zanotował w 49. minucie Ali Shan.

Jako kolejni na boisko wyszli Hindusi i Malezyjczycy. W 19. minucie gola z krótkiego rogu strzelił Razie Rahim, a minutę później tak samo w protokole zawodów zaznaczył swoją obecność Tengku Tajuddin. Kontaktową bramkę dla ekipy z Indii strzelił Ramandeep Singh w 24. minucie, a dwie minuty później ten sam zawodnik wyrównał strzałem z krótkiego rogu. Zwycięskiego gola dla Malezyjczyków strzelił w 48. minucie Rahim, ponownie wykorzystując krótki róg.

Całkiem inny przebieg miał mecz Holendrów z Chińczykami, w którym Pomarańczowi wygrali aż 7:0. Dwa gole strzelił Mirco Pruijser, a po jednym Robbert Kemperman, Jonas de Geus, Billy Bakker, Bjorn Kellerman i Tristan Alegra.

Na koniec dnia gospodarze zagrali z Kanadyjczykami. W dziewiątej minucie gola dla ekipy spod znaku klonowego liścia strzelił John Smythe, a trzy minuty później krótki róg na gola na 2:0 zamienił Gordon Johnston. Już chwilę później wynik brzmiał 2:1, po tym jak bramkę zdobył Barry Middleton. W 24. minucie stan meczu wyrównał Mark Gleghorne, a w 38. prowadzenie Anglikom dał David Goodfield. Wynik meczu na 4:2 ustalił w 57. minucie Sam Ward, wykorzystując krótki róg.

Wojciech Nowakowski2261 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.