Hokej na trawie – LŚ: Pierwszy turniej półfinałowy kobiet rozpoczęty

Podczas gdy w Londynie rywalizują laskarze, w Brukseli III rundę Ligi Światowej rozpoczęły żeńskie reprezentacje. Pierwszego dnia rywalizacji w Belgii rozegrano cztery mecze.

Jako pierwsze na boisko wybiegły Chinki i Włoszki. Już w trzeciej minucie padł pierwszy gol, kiedy krótki róg wykorzystała Bingfeng Gu. W 25. Lara Oviedo wyrównała stan meczu, natomiast w 54. minucie na prowadzenie Azjatki wyprowadziła Mengrong Wu. Remis ekipie Azzurre uratowała w 57. minucie Eugenia Mastronardi.

W drugim meczu tej grupy Holenderki zmierzyły się ze Szkotkami. Jak się okazało przebudowa składu, którą przechodzą Pomarańczowe, nie przeszkodziła im w pewnym zwycięstwie – w szóstej minucie bramkę zdobyła Frederique Matla, w 14. minucie prowadzenie podwyższyła Laurien Leurink, w 33. minucie krótki róg na gola zamieniła Lauren Stam, a w 55. minucie wynik meczu na 4:0 ustaliła Kitty van Male.

Tabela grupy A:
1. Holandia 3 pkt.
2. Chiny 1 pkt
2. Włochy 1 pkt
4. Korea Południowa 0 pkt.
5. Szkocja 0 pkt.

Zmagania grupy B rozpoczął mecz Australijek z Malezyjkami. Pewne zwycięstwo 3:0 odniosły Hockeyroos, wszystkie bramki strzelając z krótkich rogów – w czwartej i 44. minucie stały fragment gry wykorzystała Maddy Fitzpatrick, a wynik meczu ustaliła w 59. minucie Georgina Morgan.

Swoje zwycięstwo odniosła też druga drużyna z Oceanii, Nowa Zelandia, która pokonała reprezentację Hiszpanii. W 19. minucie jedynego gola w tym spotkaniu strzeliła Olivia Merry, wykorzystując krótki róg.

Tabela:
1. Australia 3 pkt.
2. Nowa Zelandia 3 pkt.
3. Belgia 0 pkt.
4. Hiszpania 0 pkt.
5. Malezja 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2375 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password