Hokej na trawie – LŚ: Po dziewięć bramek dla krajów Beneluksu

W Brukseli rozegrano kolejne cztery mecze turnieju Ligi Światowej laskarek. Na szczególną uwagę zasługują mecze Belgijek i Holenderek, które wygrały swoje spotkania różnicą aż dziewięciu bramek.

W meczu grupy A Holenderki zmierzyły się z Koreankami. Do zwycięstwa Oranje 9:0 przyczyniły się Kitty van Male, Caia van Maasakker (po dwa gole), Laurien Leurink, Xan de Waard, Frederique Matla, Margot van Geffen i Charlotte Vega (po jednym golu).

Znacznie mniej obfity w bramki był mecz Włoszek ze Szkotkami. W drugiej minucie krótki róg wykorzystała Agata Wybieralska, a w siódmej minucie prowadzenie Azzurre podwyższyła Jasbeer Singh. Kontaktowa bramka dla Brytyjek padła w 40. minucie, kiedy z krótkiego rogu uderzyła Kate Holmes. Więcej goli jednak nie padło i Włoszki wygrały 2:1.

Tabela grupy A:
1. Holandia 6 pkt.
2. Włochy 5 pkt.
3. Chiny 2 pkt.
4. Szkocja 1 pkt
5. Korea Południowa 1 pkt

Sobotnie zmagania grupy B rozpoczął mecz Nowozelandek z Australijkami. Po dwóch golach z krótkich rogów Brooke Neal w 15. i 57. minucie to ekipa z kraju ptaka kiwi wygrała ten pojedynek 2:0.

Mecz Malezyjek z Belgijkami był wyjątkowo jednostronny i zakończył się zwycięstwem gospodyń 9:0. Po dwie bramki strzeliły Jill Boon, Stephanie Vanden Borre i Anouk Raes, a po jednej Anne-Sophie Weyns, Aline Fobe i Emma Puvrez.