Hokej na trawie – LŚ: Polki bez bramki w fazie grupowej

Polskie laskarki porażką zakończyły udział w fazie grupowej turnieju III rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie. Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego uległy w piątek Japonkom 0:2.

W pierwszej połowie gole nie padły, choć Japonki, które nasz zespół zepchnęły do defensywy, miały swoje okazje. Po pięciu minutach trzeciej tercji piłka wpadła do naszej bramki po strzale Hazuki Nagai odbitym przez Martynę Wypijewską. Po golu dla Japonek obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Dopiero na pięć minut przed końcową syreną Polki oddały pierwszy strzał, jednak niecelny. Niecałą minutę później Kana Nomura pokonała Martę Kucharską, ustalając wynik meczu na 2:0. W drugim meczu grupy A Angielki zwyciężyły 1:0 z Niemkami. Zwycięska bramka padła w 43. minucie po strzale Jo Hunter z krótkiego rogu.

W grupie B też rozegrano dwa mecze. W pierwszym Chilijki pokonały 1:0 gospodynie po golu Manueli Urroz. W drugim Argentynki wygrały z Amerykankami 4:0, dzięki bramkom Luciny von der Heyde, Martiny Cavallero, Agustiny Habif i Juliety Jankunas.