Hokej na trawie – LŚ: Polki poznały rywalki w walce o mundial

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie opublikowała składy półfinałów bieżącej edycji Ligi Światowej. Reprezentacja Polski kobiet o awans na mistrzostwa świata zagra w Johannesburgu.

W grupie A turnieju podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego zmierzą się z Angielkami, Niemkami, Japonkami i Irlandkami. W grupie B zagrają reprezentacje Argentyny, USA, RPA, Indii i Chile. Turniej w Johannesburgu odbędzie się w dniach 8-23 lipca. Wcześniej, w dniach 21 czerwca-2 lipca, w Brukseli rozegrany zostanie drugi półfinał. W nim zagrają Holenderki, Chinki, Koreanki, Włoszki, Szkotki oraz Australijki, Nowozelandki, Belgijki, Hiszpanki i Malezyjki.

W Johannesburgu równolegle ze zmaganiami pań odbędzie się turniej mężczyzn. Na tych samych boiskach, na których zagrają Biało-Czerwone rywalizować będą reprezentacje Australii, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Japonii, Francji oraz Niemiec, Belgii, RPA, Irlandii i Egiptu. W czerwcu (15-25) w Londynie natomiast męskie drużyny walczyć będą w Londynie. Tam pojawią się Argentyńczycy, Anglicy, Koreańczycy, Malezyjczycy, Chińczycy oraz Holendrzy, Hindusi, Pakistańczycy, Kanadyjczycy i Szkoci.

Stawką rywalizacji w półfinałach Ligi Światowej jest nie tylko awans do dalszej fazy rozgrywek, ale też kwalifikacja na mistrzostwa świata w 2018 roku. Pewne miejsca mają gospodarze (Angielki i Hindusi), mistrzowie swoich kontynentów oraz dziesięć najlepszych drużyn półfinałów (po pięć z każdego). W przypadku gdyby gospodarz mistrzostw lub mistrz kontynentu znalazł się wśród tych dziesięciu ekip, jej miejsce zajmie kolejna drużyna w klasyfikacji Ligi Światowej (spośród drużyn, które w turniejach zajęły to samo miejsce o pierwszeństwie awansu decyduje ranking światowy). W skrajnym przypadku zatem prawo gry na mistrzostwach świata da nawet ósme miejsce w turnieju półfinałowym Ligi Światowej.

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password