Hokej na trawie – LŚ: Porażka w ważnym meczu

Polskie laskarki przegrały trzecie spotkanie na turnieju półfinałowym Ligi Światowej w Johannesburgu. Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego uległy Irlandkom 0:2.

Reprezentantki Zielonej Wyspy na początku meczu zepchnęły nas do defensywy, budując ataki pozycyjne. Przyniosło to skutek w 10. minucie, kiedy Nicola Evans skierowała piłkę do naszej bramki. W drugiej kwarcie nasza gra nie uległa poprawie – nadal nie tworzyliśmy okazji do strzelenia gola. Na szczęście Irlandki spuściły nieco z tonu i również nie zagrażały bramce bronionej przez Martę Kucharską.

W trzeciej kwarcie Polkom udało się wywalczyć pierwsze dwa krótkie rogi, jednak nie zamieniły ich na gola. Nasze rywalki natomiast zdołały podwyższyć prowadzenie – pięknym strzałem pod poprzeczkę w 39. minucie na listę strzelców wpisała się Gilian Pinder. W ostatniej odsłonie meczu obraz gry nie zmienił się i przegraliśmy to spotkanie 0:2.

W drugim meczu Japonki nieoczekiwanie pokonały Angielki 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzeliła w trzeciej minucie Mami Karino. Taki wynik oznacza, że Polki mają już tylko matematyczne szanse na awans do ćwierćfinału – muszą pokonać reprezentację Kraju Kwitnącej Wiśni i liczyć na dwie porażki Brytyjek w nadchodzących spotkaniach.

W pojedynku grupy B Hinduski pokonały 1:0 Chilijki. Zwycięską bramkę zdobyłą Preeti Dubey. W drugim spotkaniu tej grupy gospodynie uległy 1:3 Argentynkom. Dla reprezentacji RPA bramkę zdobyła Bernadette Coston, a dla Las Leonas trafiały Noel Barrionuevo, Delfina Merino i Florencia Habif.

Grupa A:
Irlandia-Polska 2:0
Japonia-Anglia 1:0

Tabela:
1. Irlandia 5 pkt.
2. Niemcy 4 pkt.
3. Japonia 4 pkt
4. Anglia 3 pkt.
5. Polska 0 pkt.

Grupa B:
Indie-Chile 1:0
RPA-Argentyna 1:3

Tabela:
1. Argentyna 6 pkt.
2. USA 6 pkt.
3. Indie 4 pkt.
4. RPA 1 pkt
5. Chile 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password