Hokej na trawie – LŚ: Porażki drużyn z Czarnego Lądu

Nieudanie dla reprezentacji państw afrykańskich rozpoczął się turniej półfinałowy Ligi Światowej laskarzy w Johannesburgu. Zarówno Egipcjanie, jak i gospodarze odnieśli porażki w swoich pierwszych meczach.

Na otwarcie męskich zmagań w Johannesburgu Nowozelandczycy zmierzyli się z Francuzami. Już w trzeciej minucie wynik spotkania otworzył Stephen Jenness, a dwie minuty później wyrównał Etienne Tynevez. W 17. minucie prowadzenie Trójkolorowym dał François Goyet, ale po golach Hugo Inglisa w 26. i 32. minucie to Nowozelandczycy prowadzili 3:2. Gola na wagę remisu strzelił w 44. minucie Pieter van Straaten.

W drugim spotkaniu grupy A Hiszanie grali z Japończykami. W 33. minucie krótki róg na gola zamienił Shota Yamada, ale sześć minut później stały fragment gry wykorzystał Josep Romeu. Zwycięskiego gola dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego strzelił w 49. minucie Alvaro Iglesias.

Prawdziwy pogrom w grupie B zgotowali Egipcjanom reprezentanci Belgii, którzy pokonali rywali aż 10:0. Po dwa gole strzelili Thomas Briels i Tom Boon, a po jednym trafieniu zanotowali Emmanuel Stockbroekx, Amaury Keusters, Nicolas De Kerpel, Loïck Luypaert, Cédric Charlier i Sébastien Dockier.

Również druga afrykańska drużyna, czyli gospodarze, przegrała swój inauguracyjny mecz. Zwycięstwo 2:0 nad reprezentacją RPA odnieśli Irlandczycy dzięki bramkom Matthew Nelsona i Shane’a O’Donoghue.

Wojciech Nowakowski2261 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.