Hokej na trawie – LŚ: Przedostatni akcent pierwszej rundy za nami

W Salamance odbył się przedostatni turniej pierwszej rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie. Rywalizacja drużyn z Ameryki Północnej i Środkowej zakończyła się zdobyciem przepustki do dalszej fazy rozgrywek przez Amerykanów i Meksykanki.

W związku z wycofaniem się reprezentacji Panamy ilość drużyn biorących udział w turnieju panów zmniejszyła się do czterech drużyn. Niespodziewaną porażkę odnieśli gospodarze – nie tylko przegrali z Amerykanami, którzy zakończyli turniej z kompletem zwycięstw, ale też ulegli znacznie niżej notowanej ekipie z Barbadosu. Outsiderem zawodów, który nie strzelił żadnej bramki, a stracił aż 40, została reprezentacja Gwatemali.

Z turnieju kobiet także wycofała się Panama, w związku z czym w zmaganiach wzięły udział tylko trzy ekipy – każda zagrała zatem z każdą dwukrotnie. Wszystkie swoje spotkania wygrały Meksykanki, zapewniając sobie start w drugiej rundzie. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Trynidadu i Tobago, a na ostatnim Gwatemali – podobnie jak rodacy zawodniczki tej drużyny nie zdobyły gola, tracąc jednak 66.