Hokej na trawie – LŚ: Rozpoczęły się półfinały w Londynie

Pierwszy turniej III rundy obecnej edycji Ligi Światowej laskarzy rozpoczął się w Londynie. W czwartek na olimpijskim boisku rozegrano cztery pierwsze spotkania.

Jako pierwsi na boisko wybiegli Koreańczycy i Argentyńczycy. W 26. minucie wynik meczu strzałem z krótkiego rogu otworzył Gonzalo Peillat. Dwadzieścia minut później do remisu doprowadził Namyong Lee, ale w 53. minucie drugi raz krótki róg wykorzystał Peillat, dając drużynie z Ameryki Południowej zwycięstwo 2:1.

W spotkaniu Anglików z Chińczykami wynik ustalił się w jedenastej minucie – najpierw Barry Middleton strzelił gola z akcji, a po wznowieniu gry gospodarze wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Mark Gleghorne. Więcej goli w tym meczu nie padło i Anglicy wygrali spotkanie 2:0.

Tabela grupy A:
1. Anglia 3 pkt.
2. Argentyna 3 pkt.
3. Malezja 0 pkt.
4. Korea Południowa 0 pkt.
5. Chiny 0 pkt.

Zmagania grupy B otworzył mecz Hindusów ze Szkotami. Choć to ekipa z Wysp Brytyjskich jako pierwsza wyszła na prowadzenie, po tym jak w szóstej minucie gola strzelił Chris Grassick, to jednak ich rywale w drugiej połowie meczu zdominowali mecz, notując cztery trafienia – dwa strzelił Ramandeep Singh, a po jednym Akashdeep Singh i Harmanpreet Singh (ten ostatni po krótkim rogu), dzięki czemu Azjaci wygrali to spotkanie 4:1.

Cztery bramki zdobyli również Holendrzy w meczu z Pakistańczykami – w szóstej minucie gola strzelił Thierry Brinkman, w 26. Mirco Pruijser, w 42. Mink van der Weerden (z krótkiego rogu), a w 49. wynik meczu na 4:0 ustalił Robbert Kemperman.

Tabela grupy B:
1. Holandia 3 pkt.
2. Indie 3 pkt.
3. Kanada 0 pkt.
4. Szkocja 0 pkt.
5. Pakistan 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password