Hokej na trawie – LŚ: Rozpoczynamy od przegranej

Porażką z Walijczykami rozpoczęła swój udział w turnieju II rundy Ligi Światowej w Belfaście nasza reprezentacja laskarzy. Podopieczni Karola Śnieżka ulegli rywalom 1:3.

Pierwszego gola dla Walijczyków strzelił w 25. minucie z rzutu karnego Gareth Furlong, a prowadzenie w 33. minucie podwyższył Luke Hawker. Kontaktowe trafienie dla Biało-Czerwonych zanotował w 52. minucie po krótkim rogu Robert Gruszczyński, ale już minutę później wynik meczu na 3:1 ustalił Rupert Shipperley.

W drugim meczu „polskiej” grupy B Francuzi wygrali ze Szkotami również 3:1. W grupie A z kolei Irlandczycy rozgromili 9:2 Ukraińców, a Austriacy zremisowali w podstawowym czasie gry z Włochami, pokonując ich dopiero w serii karnych zagrywek 4:3.