Hokej na trawie – LŚ: Stawka półfinałów uzupełniona

Dobiegł końca ostatni turniej II rundy Ligi Światowej kobiet w hokeju na trawie, który rozegrany został w West Vancouver. Stawkę półfinałów rozgrywek uzupełniły Chilijki i Hinduski.

Przed startem turnieju z rywalizacji wycofały się Francuzki. Wobec tego w grupie A zagrały trzy drużyny – Hinduski, które z pięcioma punktami na koncie zajęły pierwsze miejsce i awansowały do półfinałów, Urugwajki, które zdobyły punkt mniej i były drugie, a także Białorusinki, które przegrały obydwa swoje mecze w podstawowym czasie gry. W grupie B komplet punktów zdobyły Chilijki, za nimi zaś uplasowały się Kanadyjki, Meksykanki oraz reprezentantki Trynidadu i Tobago. Te ostatnie odpadły z rywalizacji już na etapie fazy grupowej.

W ćwierćfinałach Białorusinki pokonały Kanadyjki 4:3, a Urugwajki wygrały z Meksykankami 2:1. W półfinale nasze wschodnie sąsiadki zmierzyły się ponownie z Hinduskami, którym uległy 0:4, z kolei zespół z Ameryki Południowej spotkał się ze swoim chilijskim sąsiadem, ulegając mu 1:2. Zwycięskie zespoły nie tylko awansowały do finału, ale też zagwarantowały sobie grę w kolejnej fazie rozgrywek Ligi Światowej. W meczu o zwycięstwo w turnieju II rundy padł remis 1:1 i o triumfie zadecydowała seria karnych zagrywek, wygrana 3:1 przez Hinduski. Podium uzupełniły Białorusinki, które w meczu o trzecie miejsce wzięły rewanż na Urugwajkach za porażkę w fazie grupowej, pokonując je 4:2.

Białorusinki są najniżej sklasyfikowaną drużyną z trzecich miejsc turniejów II rundy, wobec czego nie wystąpią w półfinałach Ligi Światowej. Awans uzyskały zatem reprezentacje Włoch i Szkocji.

Wojciech Nowakowski2468 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password